Posilování spodních partií těla

Tipy na vytvarování ženských problémových partií ve spodní části těla


1: Hlídejte si jídelníček
Pokud nezačnete dodržovat zásady zdravé výživy, k požadovaným výsledkům nikdy nedojde. Strava je nejdůležitějším bodem při změně vzhledu vašeho těla. Můžete zvedat těžkou váhu nebo dělat kardio cviky, ale nikdy nedojde k požadovaným výsledkům bez vylepšení vašich stravovacích návyků. Zdravá strava nemusí být nudná ani děsivá; určitě zjistíte, že i při dodržování zdravé výživy můžete jíst spoustu velmi chutných pokrmů. Experimentujte s výběrem jídla a různými druhy aktivit, ale ujistěte se, že nevynecháváte žádnou z hlavních živin důležitých pro vaše tělo. Sacharidy, proteiny a tuky jsou v každém stravovacím plánu naprosto nezbytnou součástí. Zkuste jednu z těchto složek vynechat a uvidíte, jak se budete najednou cítit špatně. Pokud máte opravdu hlad, dejte si zeleninu s obsahem vlákniny. Ještě nikdy nikdo nepřibral, když jedl velké množství zeleniny. V neposlední řadě je ale důležité, abyste se nezbavovali všech potěšení, která jste si doposud dopřávali - občas si dejte něco, na co máte zrovna chuť, ale nedělejte z toho pravidelný návyk.

    
    
2: Musíte posilovat a provádět nezbytné cviky na spodní partie
Samotné aerobní cvičení vám ve vytvarování problémových partií neposkytne kýžený výsledek. Při formování těchto partií je silové posilování naprosto nezbytné. Nejvíce rozšířeným mýtem mezi ženami je, že při posilování budou mohutné a neforemné, což je samozřejmě velká lež! Naprostý opak je pravdou; abyste se zbavily tělesného tuku a dosáhly požadovaného výsledku, musíte neustále měnit váhu i typy posilovacích cvičení. Nejde o to Vás vyděsit, ale jestli na sobě máte velké množství tělesného tuku, opravdu může zpočátku, ale jen na velmi krátkou dobu, dojít k malému nárůstu hmotnosti. Tento fakt obvykle ženy vyděsí a vyžene z posilovny. Pokud ale víte dopředu, že k této skutečnosti může dojít - a překonáte toto krátké období - pak máte vyhráno. Když si totiž tělo uvědomí, že budete pravidelně zatěžovat spodní partie, adaptuje se a začne se formovat a zpevňovat.

Ty nejlepší cviky pro ženy jsou:
Dřepy: Budete žasnout, jak se může vaše tělo pomocí těchto jednoduchých cviků změnit. Jejich účinek pocítíte na celé spodní polovině těla. Výpady: Výpady při chůzi i ve stoje vaše partie krásně zpevní. Stepy: Po zvládnutí koordinace uvidíte rozdíl na vašem zadečku a stehnech. Posilování nohou: Pokud budete pravidelně měnit zvedanou váhu, pak ucítíte změnu na stehnech.
    

3: Aerobní cviky by měly být do vašeho cvičení zapojeny, ale ne ve vzrůstajícím množství.
Kardiovaskulární cviky jsou pro jakýkoliv cvičební plán naprosto nezbytné. Problém je, že si většina žen myslí, že takového cvičení je klíčem ke štíhlé a zpevněné postavě. Tak to ale není! Opravdu lze tyto cviky vřele doporučit, ale měly by být začleněny jako finální kroky formování vaší postavy. Poté, co upravíte jídelníček a zvládnete posilování, byste se měli pustit i do tohoto typu cviků.

Začněte tak, že kardiovaskulární cviky budete provádět nanejvýš 3krát až 4krát týdně. Osvědčeným pravidlem je necvičit déle jak 30-45 minut. Jakékoliv delší cvičení totiž brzdí vaše pokroky, jelikož tělo začne uvolňovat velké množství kortizolu (hormon z nadledvinek, který je uvolňován při stresu a jehož úkolem je uchovávat tuk a používat svalovou hmotu jako palivo!). Samozřejmě si zvolte aktivitu, která je pro vás nejpříjemnější. Tím pádem budete snadněji dodržovat váš cvičební plán. Zvolte si také dobrou hudbu, či cvičebního partnera.


Podle zkušeností jsou nejlepšími cviky tyto:
Stepper: Tento přístroj je účinný na veškeré svaly v dolní části těla; zkuste při každém kroku zatnout zadeček a stehna. Při změně pozice těla se mění i oblast, která je v danou chvíli nejvíce namáhána: zkuste cvičit obličejem dopředu, stranou, změňte délku kroků a pozici chodidel. Běhací pás: Samotná chůze je skvělým kardiovaskulárním cvičením, ale když nastavíte tento přístroj na stoupání, jeho účinek je daleko větší, jelikož se spodní partie těla daleko více namáhá. Nastavte přístroj na co nejvyšší stoupání a rychlost snesete, aniž byste se musela přidržovat. Poprvé se tento cvik může zdát velmi náročný, ale po malých dávkách zkuste pokračovat k cíli. Jděte co nejdéle bez přidržování se, pak se na chvíli držte a takto opakujte. Soustřeďte se na spodní polovinu těla při každém kroku; tak se stehna a zadeček lépe vytvarují.

Slide: Tento přístroj vás určitě přinutí tvrdě na sobě pracovat. Je mnohem šetrnější ke kloubům, než běhání a při cvičení se zapojuje téměř každý centimetr vašeho těla. Můžete si buď nastavit stále stejnou rychlost, nebo ji v určitých intervalech snižovat a zvyšovat.
    
4: Nebojte se vyzkoušet nové věci!
Pokud máte pocit, že jste přestala dělat pokroky, pak je načase zariskovat a pár věcí změnit. Kolikrát jste viděla, jak někdo chodí do posilovny bez viditelných výsledků? Mnohokrát? To se může stát i vám, ale můžete tomu snadno předejít. Naprosto chápu, že si myslíte, že jsou některé cviky pro vás nevhodné, ale jak to víte, když jste je ani nezkusila?


Obvykle se doporučuje měnit váš cvičební plán každé 4-6 týdnů, v závislosti na pokroku. Tělo se velmi rychle přizpůsobuje a neustále proto potřebuje změnu. Zvolte si cviky, které jste nikdy nevyzkoušela a zjistěte, jak na ně tělo reaguje. Pokud se nebudete cítit ani vypadat dobře, vždy se přece můžete vrátit k osvědčenému cvičebnímu plánu. Na druhou stranu ovšem můžete najít určité cviky, které vám viditelně prospějí. Samozřejmě, že cviky, které vám nebudou prospěšné, můžete vždy vypustit.

Tyto změny se netýkají pouze posilování, ale i kardiovaskulárních cviků. Velmi často totiž lidé opakují stále stejné cviky každý den ze strachu, že jiné by jim nepřinesly tolik užitku. Vyskočte si na jiný přístroj a téměř jistě uvidíte výsledky. Lidské tělo miluje změnu a odmění vás pak měnícím se tvarem těla.
    
5: Buďte trpělivé! Nejlepších výsledků nikdy nedosáhnete přes noc
Poté, co jste se přečetly, jak bojovat s problémovými partiemi, zkuste tento týden alespoň jednu novou věc. Zřejmě nezaregistrujete změnu ihned, ale pokud vydržíte několik týdnů, pak jistě dojde ke kýženému výsledku. Nezapomeňte, že nabrat nadbytečná kila také nějakou dobu trvalo, tudíž buďte při jejich shazování trpělivé. Jak psychicky, tak fyzicky - je pro vás lepší, budete-li hubnout postupně. Pokud totiž dosáhnete výsledku pomalu, s větší pravděpodobností si tuto váhu udržíte. A nezapomeňte, pokud by formování spodní části těla bylo jednoduché, pak by se jistě nenazývaly „problémové partie“. Ale ne vždy se tento název musí vztahovat na Vás! Tvrdě na sobě pracujte a věřte; spodní část těla může jednou být vaší největší ozdobou!